Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Udlejrevej 31, 3650 Ølstykke · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,6 % | 9,7 % | 15,4 % | -7,4 % | 13,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 51,2 % | 73,4 % | — | 107,8 % | 165,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 6,5 % | 14,7 % | 41,6 % | 35,5 % | 39,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,9 % | 66,3 % | 36,9 % | -20,8 % | 35,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 76.813 kr. | 294.407 kr. | 245.553 kr. | 68.548 kr. | 275.225 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 6,5 % | 14,7 % | 41,6 % | 35,5 % | 39,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 93,5 % | 85,3 % | 58,4 % | 64,5 % | 60,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,2 % | 8,7 % | — | 54,9 % | 121,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.542.775 kr. i 2021 til 664.506 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.543 | 976 | 589 | 552 | 665 | +20 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.465.962 kr. i 2021 til 389.281 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.466 | 681 | 343 | 483 | 389 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 18.613 kr. i 2021 til 162.872 kr. i 2025 (+775 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 197 | 132 | -45 | 163 | +459 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 13.263 kr. i 2021 til 148.792 kr. i 2025 (+1022 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 162 | 123 | -50 | 149 | +400 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13.263 kr. i 2021 til 113.913 kr. i 2025 (+759 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 105 | 92 | -43 | 114 | +364 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 427 | 415 | – | 182 | 70 | −62 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 427 | 415 | 301 | 182 | 70 | −62 % | |
| Varebeholdninger | – | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 39.581 kr. i 2021 til 549.640 kr. i 2025 (+1289 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 79 | 158 | 205 | 550 | +168 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 392 | 662 | 301 | 402 | 752 | +87 % | |
| Aktiver i alt | 819 | 1.077 | 601 | 584 | 822 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 53.263 kr. i 2021 til 321.135 kr. i 2025 (+503 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 158 | 250 | 207 | 321 | +55 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.754 kr. i 2024 til 46.816 kr. i 2025 (+2569 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 2 | 47 | +2569 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 765.317 kr. i 2021 til 454.024 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 765 | 902 | – | 373 | 454 | +22 % | |
| Passiver i alt | 819 | 1.077 | 601 | 584 | 822 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | – | 1 | 2 | 2 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ølstykke — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal