Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Valdemar Planteners Vej 9, 2730 Herlev · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1 | 2,4 | 2,5 | 1,2 | 3,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,8 % | 20 % | 29,8 % | 3,4 % | 31,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 72,1 % | 122,1 % | 209,2 % | 174,4 % | 227,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -8,2 % | 19,3 % | 52,8 % | 42,8 % | 56,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -9,4 % | 103,7 % | 56,4 % | 7,9 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 32.381 kr. | 1.031.614 kr. | 1.287.021 kr. | 232.001 kr. | 2.890.111 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -8,2 % | 19,3 % | 52,8 % | 42,8 % | 56,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 108,2 % | 80,7 % | 47,2 % | 57,2 % | 43,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 49,4 % | 0,1 % | 98,1 % | 171,8 % | 189,8 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 664.088 kr. i 2021 til 3.877.970 kr. i 2025 (+484 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 664 | 1.725 | 2.121 | 1.206 | 3.878 | +221 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 631.707 kr. i 2021 til 987.859 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 632 | 694 | 834 | 974 | 988 | +1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 12.381 kr. i 2021 til 2.890.111 kr. i 2025 (+23243 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12 | 1.012 | 1.267 | 212 | 2.890 | +1263 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.908 kr. i 2021 til 2.878.870 kr. i 2025 (+48628 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 1.006 | 1.255 | 191 | 2.879 | +1405 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.644 kr. i 2021 til 2.240.760 kr. i 2025 (+84649 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3 | 783 | 975 | 143 | 2.241 | +1463 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 60 | 40 | 20 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16 | 16 | 20 | 10 | 89 | +829 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 76 | 56 | 40 | 10 | 89 | +829 % | |
| Varebeholdninger | 50 | 50 | 50 | 53 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 184.253 kr. i 2021 til 5.791.465 kr. i 2025 (+3043 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 184 | 2 | 1.517 | 4.161 | 5.791 | +39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 269 | 3.852 | 3.235 | 4.225 | 6.947 | +64 % | |
| Aktiver i alt | 345 | 3.908 | 3.276 | 4.234 | 7.036 | +66 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -28.228 kr. i 2021 til 3.984.732 kr. i 2025 (+14216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -28 | 754 | 1.729 | 1.811 | 3.985 | +120 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 373.072 kr. i 2021 til 3.050.821 kr. i 2025 (+718 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 373 | 3.153 | 1.546 | 2.423 | 3.051 | +26 % | |
| Passiver i alt | 345 | 3.908 | 3.276 | 4.234 | 7.036 | +66 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev