Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Toosholmvej 2, 7700 Thisted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 22,9 % | 27,4 % | 18,9 % | 22,1 % | 18 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 170,1 % | 286 % | 317,3 % | 814,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,2 % | 86,8 % | 85 % | 93,2 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,3 % | 31,6 % | 22,2 % | 23,7 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,2 % | 86,8 % | 85 % | 93,2 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,8 % | 13,2 % | 15 % | 6,8 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 64,1 % | 71,7 % | 624,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.615 kr. i 2021 til -7.465 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -7 | -7 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 478.883 kr. i 2021 til 908.749 kr. i 2025 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 479 | 823 | 710 | 956 | 909 | −5 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 480.352 kr. i 2021 til 899.341 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 480 | 823 | 709 | 955 | 899 | −6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.750 | 1.868 | 1.971 | 1.926 | 1.861 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.750 | 1.868 | 1.971 | 1.926 | 1.861 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 207 kr. i 2021 til 2.790.041 kr. i 2025 (+1347746 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 254 | 404 | 1.835 | 2.790 | +52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 352 | 1.130 | 1.786 | 2.395 | 3.131 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 2.102 | 2.999 | 3.757 | 4.321 | 4.993 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.895.301 kr. i 2021 til 4.791.289 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.895 | 2.604 | 3.194 | 4.027 | 4.791 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 206.673 kr. i 2021 til 201.407 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 207 | 395 | 563 | 294 | 201 | −31 % | |
| Passiver i alt | 2.102 | 2.999 | 3.757 | 4.321 | 4.993 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted