Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærvej 15, 8832 Skals · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 7,1 | 7,2 | 6 | 4,1 | 2,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 3 % | 1,7 % | 1 % | 0,1 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 21,6 % | 22,9 % | 2 % | 3,1 % | 4,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 14,8 % | 16,6 % | 8,7 % | 4,8 % | 3,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 20 % | 10,1 % | 11,7 % | 3,1 % | -45,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 127.094 kr. | 65.130 kr. | 143.077 kr. | 451.946 kr. | 344.520 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 14,8 % | 16,6 % | 8,7 % | 4,8 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 85,2 % | 83,4 % | 91,3 % | 95,2 % | 96,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,7 % | 7,3 % | 1,5 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 127.094 kr. i 2021 til 344.520 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 65 | 143 | 452 | 345 | −24 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 109.084 kr. i 2021 til 187.051 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 109 | 56 | 119 | 343 | 187 | −45 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 81.937 kr. i 2021 til -176.717 kr. i 2025 (−316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 82 | 44 | 61 | 1 | -177 | −13417 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 57.837 kr. i 2021 til -116.544 kr. i 2025 (−302 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 58 | 32 | 42 | 12 | -117 | −1106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.831 | 1.822 | 4.125 | 7.603 | 7.945 | +4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.831 | 1.822 | 4.125 | 7.603 | 7.945 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 35.275 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 36 | 32 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 114 | 114 | 44 | 196 | 194 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 1.945 | 1.936 | 4.169 | 7.799 | 8.139 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 288.551 kr. i 2021 til 258.190 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 289 | 321 | 363 | 375 | 258 | −31 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.130.250 kr. i 2021 til 3.452.179 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.130 | 1.117 | 1.654 | 1.060 | 3.452 | +226 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 526.439 kr. i 2021 til 4.428.747 kr. i 2025 (+741 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 526 | 499 | 2.151 | 6.361 | 4.429 | −30 % | |
| Passiver i alt | 1.945 | 1.936 | 4.169 | 7.799 | 8.139 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skals — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Viborg