Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestermarken 12, 6200 Aabenraa · Produktion af slagtesvin
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -45,5 % | 10,6 % | 10,3 % | 4,7 % | 13,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 78,3 % | 88,7 % | 101,3 % | 106,1 % | 130 % | God | |
| Soliditetsgrad | -27,7 % | -12,7 % | 1,3 % | 5,8 % | 20,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 164,6 % | -83,2 % | 784,2 % | 81,7 % | 67 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -27,7 % | -12,7 % | 1,3 % | 5,8 % | 20,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 127,7 % | 112,7 % | 98,7 % | 94,2 % | 79,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 5,8 % | 3,3 % | 4,4 % | 1,9 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 28.470 kr. i 2021 til 2.479.391 kr. i 2025 (+8609 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 1.759 | 1.965 | 1.813 | 2.479 | +37 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.222.932 kr. i 2021 til 1.811.288 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.223 | 1.433 | 1.486 | 1.543 | 1.811 | +17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.194.462 kr. i 2021 til 668.103 kr. i 2025 (+156 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.194 | 326 | 479 | 270 | 668 | +147 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.239.310 kr. i 2021 til 666.256 kr. i 2025 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.239 | 342 | 479 | 269 | 666 | +148 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -967.588 kr. i 2021 til 519.688 kr. i 2025 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -968 | 267 | 368 | 210 | 520 | +148 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 1.697 | 2.204 | 2.727 | 2.603 | 3.366 | +29 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 156.549 kr. i 2021 til 6.596 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 157 | 93 | 155 | 78 | 7 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.125 | 2.518 | 3.573 | 4.446 | 3.843 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 2.125 | 2.518 | 3.573 | 4.446 | 3.843 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -588.001 kr. i 2021 til 776.181 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -588 | -321 | 47 | 256 | 776 | +203 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.713.463 kr. i 2021 til 2.956.376 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.713 | 2.839 | 3.526 | 4.189 | 2.956 | −29 % | |
| Passiver i alt | 2.125 | 2.518 | 3.573 | 4.446 | 3.843 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 4 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa