Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestergårdsvej 14, 6731 Tjæreborg · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,8 | 1,1 | 1 | 1,7 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -32,9 % | 10,2 % | 1,5 % | 40,1 % | 39,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 146,6 % | 159,8 % | 136,8 % | 212,1 % | 470,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 32,9 % | 40,7 % | 29,8 % | 53,4 % | 78,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -99,9 % | 25 % | 5 % | 75,2 % | 50,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -579.557 kr. | 235.120 kr. | 32.741 kr. | 1.787.447 kr. | 1.647.188 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,9 % | 40,7 % | 29,8 % | 53,4 % | 78,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,1 % | 59,3 % | 70,2 % | 46,6 % | 21,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,9 % | 23,1 % | 20,1 % | 108,5 % | 20,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.191.697 kr. i 2021 til 5.161.868 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.192 | 2.742 | 2.416 | 4.410 | 5.162 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.771.254 kr. i 2021 til 3.514.680 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.771 | 2.506 | 2.384 | 2.622 | 3.515 | +34 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -669.314 kr. i 2021 til 1.627.188 kr. i 2025 (+343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -669 | 193 | 13 | 1.767 | 1.627 | −8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -599.488 kr. i 2021 til 1.690.370 kr. i 2025 (+382 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -599 | 201 | 29 | 1.776 | 1.690 | −5 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -468.322 kr. i 2021 til 1.317.357 kr. i 2025 (+381 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -468 | 156 | 22 | 1.352 | 1.317 | −3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 22 | 80 | 60 | 40 | 20 | −50 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 22 | 80 | 60 | 40 | 20 | −50 % | |
| Varebeholdninger | 27 | 31 | 35 | 40 | 40 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.681 kr. i 2021 til 140.749 kr. i 2025 (+1521 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 210 | 211 | 1.703 | 141 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.403 | 1.455 | 1.438 | 3.329 | 3.301 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 1.425 | 1.535 | 1.498 | 3.369 | 3.321 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 468.722 kr. i 2021 til 2.616.539 kr. i 2025 (+458 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 469 | 625 | 447 | 1.799 | 2.617 | +45 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 956.765 kr. i 2021 til 701.675 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 957 | 911 | 1.051 | 1.569 | 702 | −55 % | |
| Passiver i alt | 1.425 | 1.535 | 1.498 | 3.369 | 3.321 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 8 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 8 | 7 | 7 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tjæreborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg