Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sandbjergvej 75C, 2950 Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -2,4 % | 44,8 % | 27,9 % | 26,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 95,7 % | 98,3 % | 99,5 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,5 % | 45,5 % | 28 % | 26,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 95,7 % | 98,3 % | 99,5 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 4,3 % | 1,7 % | 0,5 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 503,4 % | 56,7 % | 137,5 % | 385,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -130.135 kr. i 2021 til -278.249 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -130 | -115 | -115 | -169 | -278 | −64 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -130.135 kr. i 2021 til -278.249 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -130 | -115 | -115 | -169 | -278 | −64 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.401.677 kr. i 2021 til 30.850.526 kr. i 2025 (+2301 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.402 | 1.717 | 30.163 | 27.538 | 30.851 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.394.810 kr. i 2021 til 25.007.364 kr. i 2025 (+1893 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.395 | -776 | 24.737 | 20.780 | 25.007 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 664 | 1.029 | 1.238 | 1.613 | +30 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.625 | 1.625 | 1.625 | 325 | 325 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.625 | 2.289 | 2.654 | 1.562 | 1.937 | +24 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.448.619 kr. i 2021 til 3.363.747 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.449 | 6.827 | 519 | 530 | 3.364 | +535 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32.963 | 29.672 | 52.603 | 72.919 | 94.039 | +29 % | |
| Aktiver i alt | 34.588 | 31.961 | 55.256 | 74.482 | 95.976 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.969.645 kr. i 2021 til 95.103.849 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33.970 | 30.580 | 54.317 | 74.096 | 95.104 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 25.000 kr. i 2021 til 24.000 kr. i 2023 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 25 | 25 | 24 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 593.382 kr. i 2021 til 872.547 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 593 | 1.356 | 916 | 385 | 873 | +127 % | |
| Passiver i alt | 34.588 | 31.961 | 55.256 | 74.482 | 95.976 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm