God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Timianvænget 27, 6360 Tinglev · Opsamling og behandling af spildevand
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3 % | -1 % | 6,1 % | 9,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 85 % | 86,9 % | 79,2 % | 95,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 14,2 % | 13,1 % | 23,9 % | 34,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 21,5 % | -8 % | 25,7 % | 26,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 64.025 kr. | 57.159 kr. | 109.238 kr. | 127.356 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 14,2 % | 13,1 % | 23,9 % | 34,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 85,8 % | 86,9 % | 76,1 % | 65,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 5,6 % | 66,6 % | 13,2 % | 37,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 262.566 kr. i 2021 til 493.230 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 263 | 431 | 423 | 475 | 493 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 247.572 kr. i 2021 til 365.874 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 248 | 367 | 366 | 366 | 366 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 14.442 kr. i 2022 til 49.935 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 14 | 0 | 38 | 50 | +31 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 24.596 kr. i 2022 til 43.886 kr. i 2025 (+78 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 25 | -29 | 27 | 44 | +64 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 11.211 kr. i 2021 til 29.047 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 14 | -5 | 21 | 29 | +39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 300 | 230 | 196 | 119 | −39 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 300 | 230 | 196 | 119 | −39 % | |
| Varebeholdninger | – | 20 | 25 | 18 | 27 | +47 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 88.787 kr. i 2021 til 77.317 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 89 | 11 | 177 | 24 | 77 | +223 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 233 | 159 | 231 | 143 | 198 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 233 | 460 | 461 | 340 | 317 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 51.211 kr. i 2021 til 110.333 kr. i 2025 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 65 | 60 | 81 | 110 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 196.479 kr. i 2022 til 77.333 kr. i 2024 (−61 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 196 | 135 | 77 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 181.459 kr. i 2021 til 206.495 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 188 | 266 | 181 | 206 | +14 % | |
| Passiver i alt | 233 | 460 | 461 | 340 | 317 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tinglev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa