Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Solbakken 55, 8450 Hammel · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11,2 % | -1 % | 14,3 % | 13,8 % | -17,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 427 % | 297,8 % | 611,4 % | 325,5 % | 194,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 76,6 % | 66,4 % | 83,6 % | 69,3 % | 48,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,6 % | -1,5 % | 17 % | 19,9 % | -35,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76,6 % | 66,4 % | 83,6 % | 69,3 % | 48,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 23,4 % | 33,6 % | 16,4 % | 30,7 % | 51,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 238,9 % | 158,7 % | 130,1 % | 35,3 % | 9,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -401 kr. i 2021 til -3.334 kr. i 2025 (−731 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -2 | -1 | -10 | -3 | +67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.384 kr. i 2022 til -3.334 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -2 | -1 | -10 | -3 | +67 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 101.176 kr. i 2021 til -84.803 kr. i 2025 (−184 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | -8 | 90 | 108 | -85 | −178 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 78.935 kr. i 2021 til -84.803 kr. i 2025 (−207 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | -6 | 71 | 84 | -85 | −201 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 394.186 kr. i 2021 til 24.356 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 394 | 348 | 105 | 66 | 24 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 705 | 652 | 495 | 610 | 490 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 705 | 652 | 495 | 610 | 490 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 539.581 kr. i 2021 til 237.918 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 540 | 433 | 414 | 423 | 238 | −44 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 165.000 kr. i 2021 til 251.954 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 165 | 219 | 81 | 187 | 252 | +34 % | |
| Passiver i alt | 705 | 652 | 495 | 610 | 490 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hammel — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Favrskov