God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svejagervej 12, 2900 Hellerup · Ejendomsmægleres aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,1 | 0,1 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,6 % | -7 % | 16,4 % | -5,2 % | -5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,5 % | 95,7 % | 98,3 % | 98,6 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,6 % | -7,3 % | 16,7 % | -5,3 % | -5,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -404.260 kr. | -357.405 kr. | -273.193 kr. | -362.056 kr. | -374.109 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,5 % | 95,7 % | 98,3 % | 98,6 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,5 % | 4,3 % | 1,7 % | 1,4 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 176,2 % | 68,8 % | >999 % | 145,8 % | 220,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 39.140 kr. i 2021 til 57.891 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39 | 43 | 147 | 58 | 58 | −0 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 443.400 kr. i 2021 til 432.000 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 443 | 401 | 420 | 420 | 432 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -436.315 kr. i 2021 til -391.197 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -436 | -357 | -290 | -379 | -391 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 35.744 kr. i 2021 til -447.217 kr. i 2025 (−1351 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | -394 | 1.071 | -318 | -447 | −41 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 35.744 kr. i 2021 til -286.661 kr. i 2025 (−902 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | -394 | 1.076 | -318 | -287 | +10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 3.536 | 3.536 | 2.322 | 2.305 | 2.287 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.536 | 3.536 | 2.322 | 2.305 | 2.287 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 198.270 kr. i 2021 til 194.023 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 198 | 88 | 2.432 | 125 | 194 | +55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.646 | 2.124 | 4.222 | 3.835 | 3.427 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 6.182 | 5.660 | 6.544 | 6.139 | 5.715 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.966.519 kr. i 2021 til 5.626.733 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.967 | 5.415 | 6.432 | 6.053 | 5.627 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 102.945 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 117 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 112.538 kr. i 2021 til 88.114 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 113 | 128 | 111 | 86 | 88 | +3 % | |
| Passiver i alt | 6.182 | 5.660 | 6.544 | 6.139 | 5.715 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte