Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mørksøvej 1, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -42,5 % | -11,7 % | -93,2 % | -50,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 158,8 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,1 % | 99,6 % | 99,4 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -45,7 % | -11,8 % | -93,8 % | -51,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,1 % | 99,6 % | 99,4 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,9 % | 0,4 % | 0,6 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 35,9 % | 3,7 % | 6,8 % | 6,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.750 kr. i 2022 til -12.063 kr. i 2026 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -12 | -12 | -12 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.750 kr. i 2022 til -12.063 kr. i 2026 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -12 | -12 | -12 | −3 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 168.528 kr. i 2022 til -271.374 kr. i 2026 (−261 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | -790 | -182 | -752 | -271 | +64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 168.528 kr. i 2022 til -271.374 kr. i 2026 (−261 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | -791 | -182 | -750 | -271 | +64 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.645 | 1.656 | 1.485 | 744 | 483 | −35 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.645 | 1.656 | 1.485 | 744 | 483 | −35 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 61.219 kr. i 2022 til 321 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 61 | 46 | 0 | 0 | 0 | −6 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 688 | 204 | 71 | 61 | 50 | −18 % | |
| Aktiver i alt | 3.333 | 1.860 | 1.556 | 805 | 533 | −34 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.522.964 kr. i 2022 til 528.201 kr. i 2026 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.523 | 1.732 | 1.550 | 800 | 528 | −34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 810.309 kr. i 2022 til 5.000 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 810 | 129 | 6 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 3.333 | 1.860 | 1.556 | 805 | 533 | −34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg