Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Runevej 13, 7700 Thisted · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -41,6 % | 37,5 % | 26 % | 38,4 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 765,7 % | >999 % | >999 % | 658,8 % | 590,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 86,9 % | 90,5 % | 91 % | 84,8 % | 82,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -47,8 % | 41,5 % | 28,6 % | 45,3 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 86,9 % | 90,5 % | 91 % | 84,8 % | 82,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 13,1 % | 9,5 % | 9 % | 15,2 % | 17,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 650,7 % | 355,7 % | 509,3 % | 343,7 % | 214,2 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-06-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 91 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2025 | Ændring2025 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -60.157 kr. i 2022 til 2.574 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -60 | 88 | 85 | – | 3 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | 91 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -60.951 kr. i 2022 til 3.009 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -61 | 90 | 87 | 93 | 3 | −97 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -47.542 kr. i 2022 til 2.349 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -48 | 70 | 68 | 73 | 2 | −97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 97.181 kr. i 2022 til 71.436 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 64 | 120 | 99 | 71 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 114 | 188 | 262 | 189 | 197 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 114 | 188 | 262 | 189 | 197 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 99.422 kr. i 2022 til 163.064 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 170 | 238 | 161 | 163 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 14.935 kr. i 2022 til 33.356 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 18 | 24 | 29 | 33 | +16 % | |
| Passiver i alt | 114 | 188 | 262 | 189 | 197 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted