Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Løvevej 5, 7700 Thisted · Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,3 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,6 % | 2,9 % | 3,2 % | 3 % | 3,1 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,2 % | 16,7 % | 14 % | 8,1 % | 11,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 77,2 % | 76,6 % | 78,3 % | 78,5 % | 78,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,8 % | 3,8 % | 4,1 % | 3,8 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -8.809.000 kr. | -7.627.000 kr. | -8.558.000 kr. | -8.820.000 kr. | -8.389.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,2 % | 76,6 % | 78,3 % | 78,5 % | 78,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,8 % | 23,4 % | 21,7 % | 21,5 % | 21,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 1 % | 2,4 % | 1 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.978.000 kr. i 2021 til 15.460.000 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.978 | 9.381 | 12.584 | 13.374 | 15.460 | +16 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 14.787.000 kr. i 2021 til 23.849.000 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.787 | 17.008 | 19.073 | 22.194 | 23.849 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -11.153.000 kr. i 2021 til -10.167.000 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11.153 | -9.918 | -10.868 | -10.782 | -10.167 | +6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -9.671.000 kr. i 2021 til 46.098.000 kr. i 2025 (+577 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9.671 | 37.328 | 41.347 | 40.354 | 46.098 | +14 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.749.000 kr. i 2021 til 48.395.000 kr. i 2025 (+725 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7.749 | 40.818 | 45.572 | 44.169 | 48.395 | +10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 23.767 | 26.335 | 18.609 | 48.547 | 61.388 | +26 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.266.380 | 1.317.374 | 1.361.645 | 1.399.194 | 1.439.351 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.290.147 | 1.343.709 | 1.380.254 | 1.447.741 | 1.500.739 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 10.706 | 11.394 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 436.000 kr. i 2021 til 2.491.000 kr. i 2025 (+471 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 436 | 2.916 | 6.674 | 2.986 | 2.491 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.510 | 47.331 | 39.580 | 24.561 | 39.027 | +59 % | |
| Aktiver i alt | 1.323.657 | 1.391.040 | 1.419.834 | 1.472.302 | 1.539.766 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.022.306.000 kr. i 2021 til 1.203.957.000 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.022.306 | 1.066.194 | 1.111.437 | 1.155.411 | 1.203.957 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 46.712.000 kr. i 2021 til 4.229.000 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 46.712 | 40.879 | 25.712 | 14.877 | 4.229 | −72 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 254.639.000 kr. i 2021 til 331.454.000 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 254.639 | 283.967 | 282.685 | 302.014 | 331.454 | +10 % | |
| Passiver i alt | 1.323.657 | 1.391.040 | 1.419.834 | 1.472.302 | 1.539.766 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 23 kr. i 2021 til 30 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 26 | 27 | 29 | 30 | +3 % | |
53 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted