Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Norsvej 2, 7700 Thisted · Anden måling og teknisk analyse
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,9 | 1,8 | 1,6 | 1,8 | 1,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 43,3 % | 41,6 % | 35,2 % | 51,2 % | 52 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 270,7 % | 272,2 % | 300,5 % | 200,4 % | 165,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 71,4 % | 71,8 % | 72,7 % | 64,4 % | 62,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 60,6 % | 57,9 % | 48,4 % | 79,4 % | 83,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.402.462 kr. | 2.523.032 kr. | 2.115.233 kr. | 2.710.790 kr. | 3.041.625 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,4 % | 71,8 % | 72,7 % | 64,4 % | 62,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,6 % | 28,2 % | 27,3 % | 35,6 % | 37,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 145,1 % | 189,4 % | 216 % | 121,3 % | 86,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.629.017 kr. i 2022 til 6.402.169 kr. i 2026 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.629 | 5.220 | 5.004 | 5.666 | 6.402 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.226.555 kr. i 2022 til 3.357.499 kr. i 2026 (+51 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.227 | 2.697 | 2.889 | 2.912 | 3.357 | +15 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.172.148 kr. i 2022 til 2.769.066 kr. i 2026 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.172 | 2.263 | 1.864 | 2.448 | 2.769 | +13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.166.161 kr. i 2022 til 2.779.552 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.166 | 2.261 | 1.883 | 2.470 | 2.780 | +13 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.687.169 kr. i 2022 til 2.164.022 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.687 | 1.765 | 1.451 | 1.928 | 2.164 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.106 | 1.237 | 986 | 1.297 | 1.772 | +37 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.106 | 1.237 | 986 | 1.297 | 1.772 | +37 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.496.868 kr. i 2022 til 1.244.972 kr. i 2026 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.497 | 2.092 | 2.258 | 1.495 | 1.245 | −17 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.793 | 3.007 | 3.141 | 2.470 | 2.390 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 3.899 | 4.243 | 4.127 | 3.767 | 4.162 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.783.542 kr. i 2022 til 2.591.377 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.784 | 3.049 | 3.000 | 2.427 | 2.591 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.031.940 kr. i 2022 til 1.440.469 kr. i 2026 (+40 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.032 | 1.104 | 1.045 | 1.233 | 1.440 | +17 % | |
| Passiver i alt | 3.899 | 4.243 | 4.127 | 3.767 | 4.162 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 5 | 5 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thisted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Thisted