Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kaare Klints Vej 12, 4690 Haslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 36,2 % | 34,5 % | 32,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | 799,5 % | 961,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 91,6 % | 92,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 36,3 % | 37,7 % | 34,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 91,6 % | 92,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 8,4 % | 7,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 78 % | 0 % | 168 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.125 kr. i 2021 til -10.673 kr. i 2025 (−242 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -4 | -6 | -7 | -11 | −46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.508.945 kr. i 2021 til 2.805.107 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.509 | 1.636 | 1.594 | 2.312 | 2.805 | +21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.510.206 kr. i 2021 til 2.593.219 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.510 | 1.640 | 1.528 | 2.213 | 2.593 | +17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.754 | 1.882 | 1.524 | 2.098 | 2.084 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.754 | 1.882 | 1.524 | 2.098 | 2.084 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 104.120 kr. i 2021 til 1.043.365 kr. i 2025 (+902 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 1.539 | 4 | 0 | 1.043 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 534 | 2.008 | 2.696 | 4.321 | 5.974 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 2.288 | 3.891 | 4.220 | 6.419 | 8.057 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.279.467 kr. i 2021 til 7.436.432 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.279 | 3.805 | 4.215 | 5.878 | 7.436 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.751 kr. i 2021 til 621.029 kr. i 2025 (+6997 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 86 | 5 | 540 | 621 | +15 % | |
| Passiver i alt | 2.288 | 3.891 | 4.220 | 6.419 | 8.057 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.