Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Herstedøstergade 19, 2620 Albertslund · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 11 % | 33,8 % | 80,1 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 419 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,2 % | 94,6 % | 99,5 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,2 % | 35,7 % | 80,5 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,2 % | 94,6 % | 99,5 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,8 % | 5,4 % | 0,5 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 82,8 % | 9,4 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -14.003 kr. i 2021 til -768.397 kr. i 2025 (−5387 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -14 | -13 | -15 | -42 | -768 | −1729 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -14.003 kr. i 2021 til -13.305 kr. i 2022 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -13 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.197.360 kr. i 2021 til 4.225.417 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.197 | 2.136 | 10.406 | 121.457 | 4.225 | −97 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.212.863 kr. i 2021 til 3.237.171 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.213 | 2.101 | 10.361 | 121.280 | 3.237 | −97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 22.085 | 13.558 | 23.760 | 57.741 | 58.133 | +1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 22.085 | 13.558 | 23.760 | 57.741 | 58.133 | +1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.826 kr. i 2021 til 68.502.629 kr. i 2025 (+1790350 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 288 | 155 | 93.490 | 68.503 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.259 | 5.584 | 6.932 | 93.610 | 95.673 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 27.344 | 19.141 | 30.692 | 151.351 | 153.806 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 27.042.276 kr. i 2021 til 152.871.076 kr. i 2025 (+465 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27.042 | 18.794 | 29.037 | 150.634 | 152.871 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 302.200 kr. i 2021 til 935.026 kr. i 2025 (+209 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 302 | 347 | 1.654 | 717 | 935 | +30 % | |
| Passiver i alt | 27.344 | 19.141 | 30.692 | 151.351 | 153.806 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Albertslund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Albertslund