Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Gasværksvej 24, 9500 Hobro · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0 | 4,2 | 6,8 | 5,4 | 4,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1 % | 1 % | 2,3 % | 1,7 % | 1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 19,4 % | 21,2 % | 13,4 % | 11,9 % | 11,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 50,2 % | 47,3 % | 48,6 % | 47,1 % | 43,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -2 % | 2,1 % | 4,8 % | 3,6 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 437 kr. | 43.128 kr. | 69.126 kr. | 55.583 kr. | 41.635 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 50,2 % | 47,3 % | 48,6 % | 47,1 % | 43,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 49,8 % | 52,7 % | 51,4 % | 52,9 % | 56,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 17,2 % | 20 % | 13,1 % | 11,6 % | 11,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 437 kr. i 2022 til 41.635 kr. i 2026 (+9427 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 43 | 69 | 56 | 42 | −25 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.792 kr. i 2022 til 31.558 kr. i 2026 (+422 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | 33 | 59 | 45 | 32 | −30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -18.528 kr. i 2022 til 23.246 kr. i 2026 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | 24 | 51 | 37 | 23 | −38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -16.704 kr. i 2022 til 15.909 kr. i 2026 (+195 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | 16 | 37 | 27 | 16 | −41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.515 | 1.504 | 1.494 | 1.484 | 1.478 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.515 | 1.504 | 1.494 | 1.484 | 1.478 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 143.708 kr. i 2022 til 98.314 kr. i 2026 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | 178 | 108 | 97 | 98 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 162 | 189 | 111 | 100 | 104 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 1.676 | 1.693 | 1.605 | 1.584 | 1.582 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 842.378 kr. i 2022 til 694.184 kr. i 2026 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 842 | 802 | 780 | 746 | 694 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 7 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 834.016 kr. i 2022 til 879.476 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 834 | 892 | 824 | 838 | 879 | +5 % | |
| Passiver i alt | 1.676 | 1.693 | 1.605 | 1.584 | 1.582 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hobro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Mariagerfjord