Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kildebjerg Skovvej 43, 8680 Ry · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 38,2 % | -19,8 % | 4,1 % | 32,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 95,2 % | 90,6 % | 87,7 % | 86,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 79,3 % | 77,9 % | 80,4 % | 87,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,2 % | -25,4 % | 5,1 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,3 % | 77,9 % | 80,4 % | 87,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,7 % | 22,1 % | 19,6 % | 12,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.150 kr. i 2021 til -19.475 kr. i 2025 (−172 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -11 | -11 | -7 | -19 | −177 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.150 kr. i 2021 til -19.475 kr. i 2025 (−172 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -11 | -11 | -7 | -19 | −177 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.635.887 kr. i 2021 til 6.273.756 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.636 | 5.549 | -2.199 | 520 | 6.274 | +1107 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.636.270 kr. i 2021 til 6.274.378 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.636 | 5.545 | -2.185 | 458 | 6.274 | +1270 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.131 | 11.649 | 8.833 | 9.334 | 17.175 | +84 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.131 | 11.649 | 8.833 | 9.334 | 17.175 | +84 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 141 kr. i 2023 til 33 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 0 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 797 | 2.862 | 2.216 | 1.939 | 2.103 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 6.928 | 14.511 | 11.049 | 11.273 | 19.278 | +71 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.960.052 kr. i 2021 til 16.847.701 kr. i 2025 (+183 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.960 | 11.505 | 8.603 | 9.061 | 16.848 | +86 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 968.152 kr. i 2021 til 2.430.534 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 968 | 3.007 | 2.446 | 2.211 | 2.431 | +10 % | |
| Passiver i alt | 6.928 | 14.511 | 11.049 | 11.273 | 19.278 | +71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ry — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg