Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Årupvej 29, 8722 Hedensted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,5 % | 6 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,6 % | 57,9 % | 62,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 36,6 % | 27,9 % | 30,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 12,2 % | 21,4 % | -8,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,6 % | 27,9 % | 30,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,4 % | 72,1 % | 69,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 0 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -188.137 kr. i 2022 til -8.500 kr. i 2025 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -188 | -7 | -282 | -9 | +97 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.300.748 kr. i 2022 til -382.873 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.301 | 443 | 1.020 | -383 | −138 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.335.631 kr. i 2022 til -375.075 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.336 | 470 | 1.045 | -375 | −136 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.469 | 9.810 | 10.217 | 8.491 | −17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.469 | 9.810 | 10.217 | 8.491 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 16.971 kr. i 2022 til 84.914 kr. i 2025 (+400 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 10 | 3 | 85 | +2745 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 445 | 705 | 7.332 | 6.506 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 9.914 | 10.515 | 17.549 | 14.996 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.375.631 kr. i 2022 til 4.515.409 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.376 | 3.846 | 4.890 | 4.515 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.538.309 kr. i 2022 til 10.480.654 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.538 | 6.669 | 12.659 | 10.481 | −17 % | |
| Passiver i alt | 9.914 | 10.515 | 17.549 | 14.996 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hedensted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted