Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Munkedalsvej 69, 9800 Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | 91,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | 7,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 1,1 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 36,6 % | 26,7 % | 28,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 493,3 % | 497,2 % | 540,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 88,3 % | 90,4 % | 91,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 41,5 % | 29,5 % | 30,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 62.750 kr. | 69.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 88,3 % | 90,4 % | 91,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 11,7 % | 9,6 % | 8,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 493,3 % | 431 % | 365,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 69 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.250 kr. i 2021 til 69.000 kr. i 2025 (+773 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | – | – | 63 | 69 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.250 kr. i 2021 til -22.230 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -10 | -4 | 5 | -22 | −545 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 750.253 kr. i 2024 til 1.055.424 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 750 | 1.055 | +41 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 496.830 kr. i 2021 til 1.078.050 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 497 | 497 | 759 | 742 | 1.078 | +45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 327 | 403 | +23 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 548 | 548 | 912 | 1.159 | 1.739 | +50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 548 | 548 | 912 | 1.487 | 2.142 | +44 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 1.147.982 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1.161 | 1.121 | 1.148 | +2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 0 | 1.161 | 1.294 | 1.695 | +31 % | |
| Aktiver i alt | 548 | 548 | 2.073 | 2.780 | 3.837 | +38 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 536.830 kr. i 2021 til 3.523.746 kr. i 2025 (+556 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 537 | 537 | 1.831 | 2.513 | 3.524 | +40 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.920 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 7 | 7 | 7 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.000 kr. i 2021 til 313.704 kr. i 2025 (+7743 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 4 | 235 | 260 | 314 | +21 % | |
| Passiver i alt | 548 | 548 | 2.073 | 2.780 | 3.837 | +38 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjørring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring