Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kær Bygade 70, 6400 Sønderborg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,5 % | 1,5 % | 1,7 % | 1,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,5 % | 1,5 % | 1,7 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 100 % | 99,9 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0 % | 0,1 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,6 % | 5,3 % | 515,1 % | 29,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.750 kr. i 2021 til -7.167 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -5 | -4 | -7 | -7 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 571.969 kr. i 2021 til 2.383.174 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 572 | 964 | 2.912 | 3.284 | 2.383 | −27 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 445.093 kr. i 2021 til 1.854.998 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 445 | 752 | 2.270 | 2.559 | 1.855 | −27 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 134.220 | 134.810 | 132.252 | 128.448 | 125.116 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 134.220 | 134.810 | 132.252 | 128.448 | 125.116 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.850 kr. i 2021 til 76.908 kr. i 2025 (+4057 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 726 | 77 | −89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.485 | 16.733 | 19.999 | 26.196 | 31.363 | +20 % | |
| Aktiver i alt | 150.705 | 151.543 | 152.251 | 154.645 | 156.479 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 150.672.690 kr. i 2021 til 156.220.798 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 150.673 | 151.425 | 152.195 | 154.504 | 156.221 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 32.387 kr. i 2021 til 258.623 kr. i 2025 (+699 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 119 | 57 | 141 | 259 | +84 % | |
| Passiver i alt | 150.705 | 151.543 | 152.251 | 154.645 | 156.479 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg