Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rouloen 56, 8250 Egå · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 19 % | 14,2 % | 32,7 % | 28 % | 22,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 120,6 % | 48,1 % | 83 % | 206,2 % | 489,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 84,4 % | 74,5 % | 71,7 % | 80,5 % | 89,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 22,5 % | 19 % | 45,6 % | 34,7 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,4 % | 74,5 % | 71,7 % | 80,5 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,6 % | 25,5 % | 28,3 % | 19,5 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 116,2 % | 20,4 % | 20,5 % | 46,4 % | 156,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.278 kr. i 2022 til -7.075 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -10 | -11 | -11 | -7 | +38 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.278 kr. i 2022 til -7.075 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -10 | -11 | -11 | -7 | +38 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 61.222 kr. i 2022 til 147.659 kr. i 2026 (+141 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 49 | 177 | 175 | 148 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 62.752 kr. i 2022 til 149.353 kr. i 2026 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 52 | 180 | 178 | 149 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 268 | 330 | 451 | 490 | 511 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 268 | 330 | 451 | 490 | 511 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 59.765 kr. i 2022 til 48.578 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 16 | 25 | 33 | 49 | +48 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 62 | 37 | 99 | 146 | 152 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 330 | 367 | 551 | 636 | 663 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 278.771 kr. i 2022 til 593.652 kr. i 2026 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 279 | 274 | 395 | 512 | 594 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 16.377 kr. i 2023 til 38.010 kr. i 2026 (+132 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 16 | 36 | 53 | 38 | −28 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 51.413 kr. i 2022 til 31.008 kr. i 2026 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 77 | 120 | 71 | 31 | −56 % | |
| Passiver i alt | 330 | 367 | 551 | 636 | 663 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Egå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus