Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frihedshåbsvej 4, 4340 Tølløse · Rådgivende ingeniøraktiviteter inden for byggeri og anlægsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,2 | 1,4 | 1,3 | 0,9 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,5 % | 26,8 % | 15,8 % | -39,8 % | 19,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 242 % | 250,1 % | 264,5 % | 129,3 % | 292,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60,4 % | 59,2 % | 68,3 % | 56,7 % | 74,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 27,4 % | 45,3 % | 23,2 % | -70,1 % | 26,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 726.419 kr. | 1.849.486 kr. | 1.186.034 kr. | -1.391.681 kr. | 1.225.218 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 60,4 % | 59,2 % | 36,4 % | 16,4 % | 40 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39,6 % | 40,8 % | 31,7 % | 43,3 % | 25,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 60,2 % | 149,1 % | 136,3 % | 0,1 % | 164,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 4.544.643 kr. i 2021 til 5.377.403 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.545 | 6.065 | 5.008 | 4.744 | 5.377 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 3.818.224 kr. i 2021 til 4.152.185 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.818 | 4.215 | 3.822 | 5.194 | 4.152 | −20 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 710.350 kr. i 2021 til 860.256 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 710 | 1.799 | 1.057 | -1.757 | 860 | +149 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 702.442 kr. i 2021 til 843.213 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 702 | 1.789 | 1.050 | -1.724 | 843 | +149 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 536.835 kr. i 2021 til 653.414 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 537 | 1.375 | 797 | -1.352 | 653 | +148 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.601 | 1.372 | 1.144 | −17 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 145 | 569 | 477 | 341 | 204 | −40 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 145 | 569 | 2.078 | 1.713 | 1.348 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 771.585 kr. i 2021 til 1.092.395 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 772 | 2.719 | 1.519 | 1 | 1.092 | +126923 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.100 | 4.560 | 2.949 | 1.687 | 1.944 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 3.245 | 5.129 | 5.027 | 3.400 | 3.292 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.958.945 kr. i 2021 til 2.459.914 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.959 | 3.034 | 3.431 | 1.929 | 2.460 | +28 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 244.904 kr. i 2022 til 122.930 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 245 | 201 | 166 | 123 | −26 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.281.016 kr. i 2021 til 664.678 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.281 | 1.823 | 1.115 | 1.305 | 665 | −49 % | |
| Passiver i alt | 3.245 | 5.129 | 5.027 | 3.400 | 3.292 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 5 | 6 | 5 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tølløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk