Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Løvstræde 8, 1152 København K · Fremstilling af yderbeklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,5 | 1,2 | 1,1 | 32,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 18,1 % | 7,1 % | 5,8 % | -11,9 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 308,7 % | 273,3 % | 198,5 % | 606,9 % | 601,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 26,7 % | 26,2 % | 28,3 % | 27 % | 26 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,9 % | 27 % | 20,6 % | -43,9 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 318.917 kr. | 416.941 kr. | 206.978 kr. | -98.877 kr. | 131.871 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 26,7 % | 26,2 % | 28,3 % | 27 % | 26 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 73,3 % | 73,8 % | 71,7 % | 73 % | 74 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 50,9 % | 13,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 942.096 kr. i 2021 til 1.096.702 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 942 | 1.552 | 1.525 | 1.139 | 1.097 | −4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 623.179 kr. i 2021 til 964.831 kr. i 2025 (+55 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 623 | 1.135 | 1.318 | – | 965 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 302.486 kr. i 2021 til 118.890 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 302 | 240 | 171 | -134 | 119 | +188 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 284.513 kr. i 2021 til 61.824 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 285 | 210 | 103 | -300 | 62 | +121 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 250.098 kr. i 2021 til 61.824 kr. i 2025 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 143 | 137 | -300 | 62 | +121 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 445 | 48 | 13 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 89 | – | 386 | 395 | 478 | +21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 89 | 445 | 434 | 408 | 478 | +17 % | |
| Varebeholdninger | 1.212 | 1.190 | 1.898 | 1.924 | 2.321 | +21 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 177.689 kr. i 2024 til 53.970 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 178 | 54 | −70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.293 | 1.573 | 1.921 | 2.117 | 2.462 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 1.382 | 2.019 | 2.356 | 2.526 | 2.941 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 368.544 kr. i 2021 til 763.925 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 369 | 530 | 667 | 683 | 764 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 523.907 kr. i 2021 til 1.767.489 kr. i 2025 (+237 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 524 | 821 | 718 | 1.494 | 1.767 | +18 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 418.716 kr. i 2021 til 409.385 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 419 | 576 | 968 | 349 | 409 | +17 % | |
| Passiver i alt | 1.382 | 2.019 | 2.356 | 2.526 | 2.941 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 5 | 5 | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København