Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ingrids Allé 46, 5250 Odense SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 103,5 % | 8 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 98,2 % | 97,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 103,5 % | 8,1 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,9 % | 98,2 % | 97,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,1 % | 1,8 % | 2,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | 76,7 % | 211,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.000 kr. i 2021 til -79.655 kr. i 2025 (−1228 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -15 | -23 | -166 | -80 | +52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.565.990 kr. i 2021 til 971.885 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.566 | 2.348 | 38.657 | 3.469 | 972 | −72 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.565.990 kr. i 2021 til 745.208 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.566 | 2.348 | 38.657 | 2.860 | 745 | −74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 250 | 250 | 10.892 | 11.680 | 12.186 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 250 | 250 | 10.892 | 11.680 | 12.186 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 144 | 144 | 257 | 290 | 142 | −51 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 56.665 kr. i 2021 til 1.948.412 kr. i 2025 (+3338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 57 | 261 | 25.906 | 488 | 1.948 | +299 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 202 | 555 | 26.473 | 24.154 | 24.178 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 452 | 805 | 37.366 | 35.835 | 36.364 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 432.661 kr. i 2021 til 35.442.880 kr. i 2025 (+8092 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 433 | 780 | 37.338 | 35.198 | 35.443 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 19.784 kr. i 2021 til 921.492 kr. i 2025 (+4558 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 25 | 28 | 637 | 921 | +45 % | |
| Passiver i alt | 452 | 805 | 37.366 | 35.835 | 36.364 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense