Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Helstrupvej 12, 8920 Randers NV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,8 | 6,8 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 16,8 % | 20,9 % | 46,5 % | -29,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 7,6 % | 9,5 % | 155,6 % | 73,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 13,7 % | 32,4 % | 89,7 % | 85,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 122,8 % | 64,5 % | 51,8 % | -35 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 13.648 kr. | 24.821 kr. | -3.303 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 13,7 % | 32,4 % | 8 % | 17,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 86,3 % | 67,6 % | 10,3 % | 14,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | 84,4 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 21.972 kr. i 2021 til 1.742 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 14 | 25 | -3 | 2 | +153 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 18.346 kr. i 2021 til 1.742 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 10 | 21 | -3 | 2 | +153 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 28.053 kr. i 2021 til -331.360 kr. i 2025 (−1281 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 28 | 303 | 452 | 741 | -331 | −145 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 27.053 kr. i 2021 til -331.743 kr. i 2025 (−1326 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 27 | 318 | 469 | 735 | -332 | −145 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.293 | 750 | −42 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 387 | 384 | 380 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 568 | 1.400 | 1.748 | 36 | 243 | +580 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 955 | 1.784 | 2.128 | 1.329 | 993 | −25 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.714 kr. i 2021 til 1.601 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 0 | – | 138 | 2 | −99 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 612 | 105 | 122 | 254 | 123 | −52 % | |
| Aktiver i alt | 1.567 | 1.889 | 2.250 | 1.582 | 1.116 | −29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -59.067 kr. i 2021 til 949.137 kr. i 2025 (+1707 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | 259 | 728 | 1.419 | 949 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 260.432 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 260 | 247 | 241 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.365.485 kr. i 2021 til 166.714 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.365 | 1.383 | 1.281 | 163 | 167 | +2 % | |
| Passiver i alt | 1.567 | 1.889 | 2.250 | 1.582 | 1.116 | −29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers