Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Refshalevej 159A, 1432 København K · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,4 % | -9,9 % | 35,7 % | 22,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 49,6 % | 45,8 % | 325,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -10,7 % | -21,5 % | 22,9 % | 44,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,2 % | 45,8 % | 156,2 % | 51,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -10,7 % | -21,5 % | 22,9 % | 44,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 110,7 % | 121,5 % | 77,1 % | 55,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,6 % | 4,8 % | 25,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.278.825 kr. i 2021 til -331.345 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.279 | -25 | -16 | -71 | -331 | −365 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -25.496 kr. i 2022 til -331.345 kr. i 2025 (−1200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -25 | -16 | -82 | -331 | −303 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.692.493 kr. i 2021 til 2.199.802 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.692 | -49 | -523 | 3.255 | 2.200 | −32 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.653.153 kr. i 2021 til 2.284.150 kr. i 2025 (+238 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.653 | -76 | -485 | 3.404 | 2.284 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.101 | 3.104 | 2.954 | 6.439 | 9.044 | +40 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.101 | 3.104 | 2.954 | 6.439 | 9.044 | +40 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.105 kr. i 2021 til 217.849 kr. i 2025 (+19615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 118 | 203 | 243 | 218 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.072 | 2.242 | 1.957 | 3.089 | 1.000 | −68 % | |
| Aktiver i alt | 5.172 | 5.345 | 4.911 | 9.528 | 10.044 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -497.306 kr. i 2021 til 4.464.092 kr. i 2025 (+998 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -497 | -573 | -1.058 | 2.180 | 4.464 | +105 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.346.848 kr. i 2021 til 5.564.060 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.347 | 1.401 | 1.693 | 6.399 | 5.564 | −13 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.322.865 kr. i 2021 til 16.000 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.323 | 4.518 | 4.276 | 949 | 16 | −98 % | |
| Passiver i alt | 5.172 | 5.345 | 4.911 | 9.528 | 10.044 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 1 | 1 | – | 0 | – | |
16 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København