Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engbakken 40, 2830 Virum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | -0,3 % | -0,2 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 94,8 % | 98,1 % | 98,5 % | 99,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 77,5 % | 46,8 % | 34,3 % | 24,9 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,5 % | -0,6 % | -0,6 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 77,5 % | 46,8 % | 34,3 % | 24,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 22,5 % | 53,2 % | 65,7 % | 75,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 24,5 % | 58,6 % | 62 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.668 kr. i 2024 til 10.750 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -9 | 11 | +224 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -18.750 kr. i 2022 til 8.665 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -8 | -9 | 9 | +200 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -18.750 kr. i 2022 til 8.665 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -19 | -8 | -8 | 9 | +214 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.271 | 1.271 | 1.271 | 1.271 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.271 | 1.271 | 1.271 | 1.271 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 346.248 kr. i 2023 til 2.328.681 kr. i 2025 (+573 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 346 | 1.386 | 2.329 | +68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 345 | 1.387 | 2.331 | 3.732 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 1.615 | 2.658 | 3.601 | 5.002 | +39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.251.830 kr. i 2022 til 1.244.849 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.252 | 1.244 | 1.236 | 1.245 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 363.534 kr. i 2022 til 3.757.386 kr. i 2025 (+934 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 364 | 1.414 | 2.365 | 3.757 | +59 % | |
| Passiver i alt | 1.615 | 2.658 | 3.601 | 5.002 | +39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Virum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk