Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kalkbrænderiløbskaj 6, 2100 København Ø · Indsamling af ikke-farligt affald
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,5 % | 13,1 % | 4,1 % | 0,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 259,7 % | 433,8 % | 385,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 24 % | 62,1 % | 77,4 % | 74 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -6,3 % | 21 % | 5,3 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 24 % | 62,1 % | 77,4 % | 74 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 76 % | 37,9 % | 22,6 % | 26 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 122,5 % | 239,8 % | 287,8 % | 282,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 297.713 kr. i 2021 til 10.601 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 298 | -34 | 119 | 16 | 11 | −33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 297.713 kr. i 2021 til 10.601 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 298 | -34 | 119 | 16 | 11 | −33 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 277.356 kr. i 2021 til 1.048 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 277 | -38 | 164 | 44 | 1 | −98 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 216.350 kr. i 2021 til 828 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 216 | -30 | 128 | 34 | 1 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16 | 16 | 16 | 16 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16 | 16 | 16 | 16 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.230.250 kr. i 2021 til 638.264 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.230 | 1.872 | 892 | 541 | 638 | +18 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 966 | 816 | 871 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 1.414 | 2.009 | 982 | 832 | 871 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 512.135 kr. i 2021 til 644.753 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 512 | 482 | 610 | 644 | 645 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 198.646 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 199 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 703.377 kr. i 2021 til 225.977 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 703 | 1.527 | 372 | 188 | 226 | +20 % | |
| Passiver i alt | 1.414 | 2.009 | 982 | 832 | 871 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København