Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Navergangen 6, 2690 Karlslunde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -16,7 % | -27,9 % | 1,6 % | 7 % | -55,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 54 % | 655,9 % | 534,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -15,5 % | -22,3 % | -21,5 % | -10,8 % | -74,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 107,8 % | 124,9 % | -7,3 % | -64,8 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -15,5 % | -22,3 % | -21,5 % | -10,8 % | -74,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 115,5 % | 122,3 % | 121,5 % | 110,8 % | 174,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 118,6 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.001 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -5 | -5 | 28 | -5 | −118 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -5 | 28 | -5 | −118 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -102.866 kr. i 2021 til -284.077 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -103 | -212 | 12 | 62 | -284 | −558 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -102.866 kr. i 2021 til -284.077 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -103 | -212 | 12 | 62 | -284 | −558 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 599 | 519 | 544 | 586 | 314 | −46 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 599 | 519 | 544 | 586 | 314 | −46 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 2 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16 | 240 | 191 | 299 | 194 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 615 | 759 | 735 | 886 | 508 | −43 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -95.450 kr. i 2021 til -379.911 kr. i 2025 (−298 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -95 | -169 | -158 | -96 | -380 | −296 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 681.084 kr. i 2021 til 885.940 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 681 | 892 | 857 | 979 | 886 | −9 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 29.098 kr. i 2021 til 1.969 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 37 | 36 | 3 | 2 | −28 % | |
| Passiver i alt | 615 | 759 | 735 | 886 | 508 | −43 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.