God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Strandbjerggårdparken 48, 7600 Struer · Anden distribution af medieindhold
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,1 % | 0,1 % | -0,3 % | -0,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 0,1 % | 4,5 % | 4,2 % | 0,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 77,4 % | 94,2 % | 93,9 % | 93,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,2 % | 0,1 % | -0,3 % | -0,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 77,4 % | 94,2 % | 93,9 % | 93,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 22,6 % | 5,8 % | 6,1 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,1 % | 4,5 % | 4,2 % | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -13.276 kr. i 2022 til -32.875 kr. i 2026 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -16 | -17 | -20 | -33 | −62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 485.361 kr. i 2022 til -44.959 kr. i 2026 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | -19 | 11 | -32 | -45 | −41 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 485.361 kr. i 2022 til -44.959 kr. i 2026 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | -19 | 11 | -32 | -45 | −41 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13.570 | 12.790 | 10.491 | 10.491 | 10.491 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13.570 | 12.790 | 10.491 | 10.491 | 10.491 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 178.136 kr. i 2022 til 5.114 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 178 | 4 | 28 | 27 | 5 | −81 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 178 | 4 | 28 | 27 | 5 | −81 % | |
| Aktiver i alt | 13.749 | 12.794 | 10.519 | 10.518 | 10.496 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.916.436 kr. i 2022 til 9.831.397 kr. i 2026 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.916 | 9.897 | 9.908 | 9.876 | 9.831 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.832.146 kr. i 2022 til 665.053 kr. i 2026 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.832 | 2.897 | 611 | 642 | 665 | +4 % | |
| Passiver i alt | 13.749 | 12.794 | 10.519 | 10.518 | 10.496 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Struer — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Struer