Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Palægade 6, 1261 København K · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | -41,8 % | -18,8 % | -3,9 % | -0 % | -25,2 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,9 % | -1,7 % | -0,4 % | -0 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 962 % | 946,1 % | 942 % | 661,4 % | 600,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89,6 % | 89,4 % | 89,4 % | 84,9 % | 83,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -4,4 % | -1,9 % | -0,5 % | -0 % | -3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,6 % | 89,4 % | 89,4 % | 84,9 % | 83,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,4 % | 10,6 % | 10,6 % | 15,1 % | 16,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 872 % | 946,1 % | 942 % | 661,4 % | 600,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 9.700 kr. i 2021 til 10.894 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 9 | 12 | 12 | 11 | −12 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -4.050 kr. i 2021 til -2.741 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -2 | -0 | -0 | -3 | −136950 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | -4 | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.235 kr. i 2021 til -2.741 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -2 | -0 | -0 | -3 | −136950 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 98.103 kr. i 2021 til 110.367 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 98 | 106 | 106 | 112 | 110 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 108 | 106 | 106 | 112 | 110 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 108 | 106 | 106 | 112 | 110 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 96.974 kr. i 2021 til 91.992 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 95 | 95 | 95 | 92 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.250 kr. i 2021 til 18.375 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 11 | 11 | 17 | 18 | +9 % | |
| Passiver i alt | 108 | 106 | 106 | 112 | 110 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København