Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Englandsvej 3B, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -3,5 % | -7,2 % | -18,9 % | 2,4 % | 3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 92,3 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 32,9 % | 27,6 % | 10,8 % | 13,5 % | 19,2 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -10,8 % | -26,1 % | -174,2 % | 17,6 % | 15,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,9 % | 27,6 % | 10,8 % | 13,5 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,1 % | 72,4 % | 89,2 % | 86,5 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,7 % | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 838 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 838 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 0 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -26.802 kr. i 2021 til 16.280 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | -51 | -126 | 18 | 16 | −11 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -26.738 kr. i 2021 til 16.430 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | -51 | -125 | 15 | 16 | +7 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 287 | 232 | 102 | 115 | 127 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 287 | 232 | 102 | 115 | 127 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.592 kr. i 2021 til 786 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 1 | 6 | 7 | 1 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 467 | 479 | 559 | 527 | 412 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 754 | 711 | 661 | 643 | 539 | −16 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 247.777 kr. i 2021 til 103.417 kr. i 2025 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 248 | 196 | 72 | 87 | 103 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 514.963 kr. i 2022 til 435.862 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 515 | 589 | 556 | 436 | −22 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 505.826 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 506 | 0 | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 754 | 711 | 661 | 643 | 539 | −16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.