Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lillevangsparken 9, 4200 Slagelse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 57,2 % | -139,6 % | -46,2 % | 75,3 % | 47,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,7 % | 62,2 % | 58,4 % | 80,8 % | 89,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 84,7 % | 38,8 % | 3,3 % | 75,6 % | 84,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,5 % | -360 % | <999 % | 99,6 % | 56,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,7 % | 38,8 % | 3,3 % | 75,6 % | 84,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,3 % | 61,2 % | 96,7 % | 24,4 % | 15,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 11,1 % | 2 % | 43,4 % | 13,2 % | 9,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.408 kr. i 2021 til -18.095 kr. i 2025 (−235 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -5 | -17 | -18 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -17.008 kr. i 2024 til -18.095 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -17 | -18 | −6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 245.647 kr. i 2021 til 1.033.897 kr. i 2025 (+321 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 246 | -197 | -51 | 922 | 1.034 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 247.312 kr. i 2021 til 1.039.771 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 247 | -197 | -51 | 932 | 1.040 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 423 | 87 | 48 | 993 | 1.874 | +89 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 423 | 87 | 48 | 993 | 1.874 | +89 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.360 kr. i 2021 til 32.264 kr. i 2025 (+338 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7 | 2 | 46 | 40 | 32 | −19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9 | 54 | 62 | 244 | 302 | +24 % | |
| Aktiver i alt | 432 | 141 | 111 | 1.238 | 2.176 | +76 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 366.190 kr. i 2021 til 1.840.137 kr. i 2025 (+403 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 366 | 55 | 4 | 935 | 1.840 | +97 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 66.080 kr. i 2021 til 335.899 kr. i 2025 (+408 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 66 | 86 | 107 | 302 | 336 | +11 % | |
| Passiver i alt | 432 | 141 | 111 | 1.238 | 2.176 | +76 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slagelse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse