Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vinkelvej 7, 4243 Rude · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17,9 % | 14,1 % | 25,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 99,4 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18 % | 14,2 % | 25,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 99,4 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,7 % | 0,6 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.595 kr. i 2021 til -11.493 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -11 | -13 | -11 | -11 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 131.561 kr. i 2021 til 496.134 kr. i 2025 (+277 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 175 | 264 | 222 | 496 | +124 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 131.561 kr. i 2021 til 496.134 kr. i 2025 (+277 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 175 | 264 | 222 | 496 | +124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 1.118 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 147.748 kr. i 2021 til 515.181 kr. i 2025 (+249 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 74 | 203 | 171 | 515 | +201 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 148 | 212 | 357 | 457 | 818 | +79 % | |
| Aktiver i alt | 1.266 | 1.330 | 1.476 | 1.575 | 1.937 | +23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.258.840 kr. i 2021 til 1.926.550 kr. i 2025 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.259 | 1.320 | 1.466 | 1.565 | 1.927 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.125 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 10 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.266 | 1.330 | 1.476 | 1.575 | 1.937 | +23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rude — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse