Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fynsvej 101, 5500 Middelfart · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 61,4 % | -6,9 % | 15,7 % | 34,3 % | 21,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 44,2 % | 242,3 % | 260,2 % | 123,9 % | 113,6 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 75,3 % | 80,6 % | 81,9 % | 72,9 % | 74,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 81,6 % | -8,6 % | 19,2 % | 47 % | 28,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 75,3 % | 80,6 % | 81,9 % | 72,9 % | 74,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24,7 % | 19,4 % | 18,1 % | 27,1 % | 25,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,3 % | 4,5 % | 0,7 % | 18,2 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.558 kr. i 2021 til -6.875 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -3 | -8 | -4 | -7 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 190.206 kr. i 2021 til 146.485 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | -19 | 46 | 171 | 146 | −14 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 190.962 kr. i 2021 til 147.341 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | -19 | 47 | 172 | 147 | −14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 277 | 141 | 158 | 332 | 489 | +47 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 277 | 141 | 158 | 332 | 489 | +47 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.564 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 2 | 0 | 25 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 34 | 126 | 141 | 168 | 196 | +16 % | |
| Aktiver i alt | 311 | 267 | 298 | 500 | 685 | +37 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 233.962 kr. i 2021 til 512.074 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 215 | 244 | 365 | 512 | +40 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 76.813 kr. i 2021 til 172.474 kr. i 2025 (+125 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 52 | 54 | 136 | 172 | +27 % | |
| Passiver i alt | 311 | 267 | 298 | 500 | 685 | +37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart