Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongehaven 17, 2765 Smørum · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -36,2 | -38,2 | -126,3 | 69,2 | -6,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 67,8 % | -27,8 % | -17,8 % | 15,4 % | 0,2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 674,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 88,2 % | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 67,9 % | -31,5 % | -17,9 % | 15,4 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -614.438 kr. | -649.504 kr. | -3.174.924 kr. | 1.753.830 kr. | -1.816.236 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 88,2 % | 99,7 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 11,8 % | 0,3 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 5 % | 873,3 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -614.438 kr. i 2021 til -1.478.862 kr. i 2025 (−141 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -614 | -650 | -3.025 | 1.754 | -1.479 | −184 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2021 til 200.000 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 200 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -631.420 kr. i 2021 til -1.833.626 kr. i 2025 (−190 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -631 | -666 | -3.199 | 1.728 | -1.834 | −206 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 128.345.663 kr. i 2021 til 348.401 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 128.346 | -46.722 | -22.611 | 22.273 | 348 | −98 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 132.096.859 kr. i 2021 til 212.854 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 132.097 | -45.488 | -21.754 | 21.344 | 213 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 60 | 43 | 61 | 35 | 18 | −49 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 34.468 | 33.451 | 8.231 | 7.624 | 8.728 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 34.528 | 33.494 | 8.291 | 7.659 | 8.746 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.511.187 kr. i 2021 til 27.715.587 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.511 | 970 | 3.254 | 62.197 | 27.716 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 160.346 | 130.015 | 113.673 | 131.232 | 127.667 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 194.875 | 163.509 | 121.964 | 138.892 | 136.413 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 194.419.849 kr. i 2021 til 136.213.323 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 194.420 | 144.223 | 121.592 | 138.739 | 136.213 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 454.880 kr. i 2021 til 199.569 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 455 | 19.286 | 373 | 152 | 200 | +31 % | |
| Passiver i alt | 194.875 | 163.509 | 121.964 | 138.892 | 136.413 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Smørum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Egedal