God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ejgårdsvej 20C, 2920 Charlottenlund · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -33,6 % | -36,7 % | 69,7 % | 18,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 288,7 % | 211,1 % | 409,4 % | 139,9 % | God | |
| Soliditetsgrad | 65,4 % | 52,6 % | 75,6 % | 28,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -51,4 % | -69,8 % | 92,3 % | 63,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,4 % | 52,6 % | 75,6 % | 28,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,6 % | 47,4 % | 24,4 % | 71,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 266,5 % | 188,9 % | 361,1 % | 1,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.500 kr. i 2022 til 495.319 kr. i 2025 (+4063 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -11 | 234 | 495 | +111 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -12.500 kr. i 2022 til 495.319 kr. i 2025 (+4063 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -11 | 234 | 495 | +111 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -16.691 kr. i 2022 til 454.147 kr. i 2025 (+2821 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | -11 | 235 | 454 | +94 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -13.579 kr. i 2022 til 354.213 kr. i 2025 (+2709 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -14 | -11 | 185 | 354 | +91 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 37.309 kr. i 2022 til 18.011 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 26 | 235 | 18 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 40 | 30 | 266 | 1.948 | +632 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 30 | 266 | 1.948 | +632 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 26.421 kr. i 2022 til 555.232 kr. i 2025 (+2001 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 26 | 16 | 201 | 555 | +176 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 14.000 kr. i 2022 til 1.393.089 kr. i 2025 (+9851 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14 | 14 | 65 | 1.393 | +2044 % | |
| Passiver i alt | 40 | 30 | 266 | 1.948 | +632 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte