Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trykkerivej 6, 6880 Tarm · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,9 | 2,8 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 3,3 % | 3,2 % | 2,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 93,5 % | 94,1 % | 94,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,6 % | 3,4 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 360.512 kr. | 352.374 kr. | 346.869 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 93,5 % | 94,1 % | 94,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 6,5 % | 5,9 % | 5,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 356.765 kr. i 2021 til 346.869 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 357 | 261 | 361 | 352 | 347 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 235.323 kr. i 2021 til 222.427 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 235 | 136 | 236 | 228 | 222 | −2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 212.017 kr. i 2021 til 232.790 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 212 | 118 | 268 | 265 | 233 | −12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 165.390 kr. i 2021 til 181.551 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 165 | 92 | 211 | 209 | 182 | −13 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.572 | 2.448 | 2.323 | 2.199 | 2.075 | −6 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.572 | 2.448 | 2.323 | 2.199 | 2.075 | −6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.402.972 kr. i 2021 til 4.502.561 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.403 | 3.586 | 3.914 | 4.222 | 4.503 | +7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.466 | 3.649 | 3.978 | 4.286 | 4.566 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 6.038 | 6.097 | 6.302 | 6.485 | 6.641 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.592.401 kr. i 2021 til 6.285.383 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.592 | 5.684 | 5.895 | 6.104 | 6.285 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 168.587 kr. i 2021 til 171.798 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 169 | 158 | 175 | 173 | 172 | −1 % | |
| Passiver i alt | 6.038 | 6.097 | 6.302 | 6.485 | 6.641 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tarm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ringkøbing-Skjern