God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gemmas Alle 39, 2770 Kastrup · Fjernvarmeforsyning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 36,6 % | 28,6 % | 59,5 % | -12 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | -1 % | 672,6 % | 42,6 % | -28,9 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1,2 % | 37,5 % | 6,9 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 576,5 % | 496,4 % | >999 % | 575 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -3,7 % | 33,2 % | 40,2 % | 38,1 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 31,5 % | 112,8 % | 17,2 % | -5,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -3,7 % | 33,2 % | 40,2 % | 38,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 103,7 % | 66,8 % | 59,8 % | 61,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 303,5 % | 309,8 % | 837,4 % | 366,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 2.258.354 kr. i 2022 til 1.849.722 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 2.258 | 1.750 | 1.731 | 1.850 | +7 % | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 707.490 kr. i 2021 til -222.141 kr. i 2025 (−131 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 707 | 828 | 501 | 1.029 | -222 | −122 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -547.684 kr. i 2021 til -534.267 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -548 | -22 | 11.772 | 737 | -534 | −173 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -700.545 kr. i 2021 til -474.651 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -701 | -130 | 11.768 | 868 | -475 | −155 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -582.517 kr. i 2021 til -492.682 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -583 | -310 | 8.676 | 1.599 | -493 | −131 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 15.412 | 14.855 | 14.573 | 14.036 | 13.474 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.412 | 14.855 | 14.573 | 14.036 | 13.474 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 6.852.804 kr. i 2021 til 6.132.457 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.853 | 6.276 | 5.362 | 5.438 | 6.132 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 11.923 | 8.592 | 9.089 | 9.628 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 28.288 | 26.778 | 23.165 | 23.125 | 23.101 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -674.151 kr. i 2021 til 8.797.816 kr. i 2025 (+1405 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -674 | -984 | 7.691 | 9.291 | 8.798 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 26.674.722 kr. i 2021 til 12.628.975 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 26.675 | 25.695 | 13.742 | 13.186 | 12.629 | −4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.287.611 kr. i 2021 til 1.674.404 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.288 | 2.068 | 1.731 | 649 | 1.674 | +158 % | |
| Passiver i alt | 28.288 | 26.778 | 23.165 | 23.125 | 23.101 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
22 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tårnby