Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Frederiksvej 3, 4654 Faxe Ladeplads · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,2 % | 41 % | 48,7 % | 35,1 % | 35,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 361,1 % | 836,4 % | 883,8 % | 955,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95 % | 97 % | 98,2 % | 98 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,6 % | 42,3 % | 49,6 % | 35,8 % | 36,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95 % | 97 % | 98,2 % | 98 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5 % | 3 % | 1,8 % | 2 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 361,1 % | 836,4 % | 883,8 % | 44,7 % | 45,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.625 kr. i 2022 til -12.797 kr. i 2026 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -7 | -12 | -13 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 33.613 kr. i 2022 til 251.852 kr. i 2026 (+649 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 93 | 191 | 181 | 252 | +39 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 33.613 kr. i 2022 til 251.852 kr. i 2026 (+649 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 93 | 191 | 181 | 252 | +39 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 109 | 169 | 329 | 417 | 576 | +38 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 109 | 169 | 329 | 417 | 576 | +38 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 23.966 kr. i 2022 til 5.090 kr. i 2026 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 57 | 64 | 5 | 5 | +10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 24 | 57 | 64 | 99 | 125 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 133 | 226 | 393 | 516 | 701 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 126.545 kr. i 2022 til 689.682 kr. i 2026 (+445 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 219 | 385 | 505 | 690 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.637 kr. i 2022 til 11.125 kr. i 2026 (+68 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 7 | 7 | 10 | 11 | +7 % | |
| Passiver i alt | 133 | 226 | 393 | 516 | 701 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Faxe Ladeplads — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.