Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egevej 12, 6100 Haderslev · Tandlægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | -2,6 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,7 % | 35 % | 2,2 % | 4,9 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 20,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 59,4 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,3 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,3 % | 35,2 % | 2,2 % | 5 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 53.439 kr. | -15.541 kr. | -18.180 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 59,4 % | 99,4 % | 99,7 % | 99,3 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 40,6 % | 0,6 % | 0,3 % | 0,7 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 9,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 96.745 kr. i 2021 til -4.978 kr. i 2025 (−105 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | -11 | -18 | -6 | -5 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 43.306 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 4 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 29.687 kr. i 2021 til -4.978 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 30 | -16 | -18 | -6 | -5 | +13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 27.889 kr. i 2021 til 47.098 kr. i 2025 (+69 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 766 | 47 | 98 | 47 | −52 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 16.894 kr. i 2021 til 35.999 kr. i 2025 (+113 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 17 | 669 | 41 | 89 | 36 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.076 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.076 | 30 | 30 | 30 | 30 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 86.982 kr. i 2021 til 1.040.344 kr. i 2025 (+1096 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 87 | 1.375 | 1.252 | 1.151 | 1.040 | −10 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 191 | 1.881 | 1.799 | 1.773 | 1.677 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 2.267 | 1.911 | 1.829 | 1.803 | 1.707 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.346.094 kr. i 2021 til 1.691.350 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.346 | 1.900 | 1.823 | 1.790 | 1.691 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 0 kr. i 2021 til 11.734 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | – | – | 9 | 12 | +33 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 921.280 kr. i 2021 til 3.751 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 921 | 11 | 6 | 4 | 4 | −12 % | |
| Passiver i alt | 2.267 | 1.911 | 1.829 | 1.803 | 1.707 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev