Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Torvet 3, 6100 Haderslev · Tandlægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,6 | -0,7 | -0,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -485,5 % | -751,9 % | -366 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 270,3 % | 140 % | 455,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 70,4 % | 45,8 % | 79,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -689,2 % | <999 % | -458,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -1.861.366 kr. | -1.770.140 kr. | -1.753.758 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 70,4 % | 45,8 % | 79,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 29,6 % | 54,2 % | 20,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 168,5 % | 37,9 % | 354 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -755.765 kr. i 2021 til -658.877 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -756 | -831 | -760 | -753 | -659 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.100.592 kr. i 2021 til 1.094.881 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.101 | 1.097 | 1.102 | 1.017 | 1.095 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.971.657 kr. i 2021 til -1.770.708 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.972 | -2.043 | -1.987 | -1.795 | -1.771 | +1 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.972.050 kr. i 2021 til -1.770.708 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.972 | -2.043 | -1.986 | -1.794 | -1.771 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 238 | 123 | 82 | 57 | 41 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 238 | 123 | 82 | 57 | 41 | −29 % | |
| Varebeholdninger | 68 | 63 | 74 | 63 | 58 | −7 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 55.049 kr. i 2021 til 344.440 kr. i 2025 (+526 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | 46 | 204 | 49 | 344 | +602 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 327 | 181 | 443 | +145 % | |
| Aktiver i alt | 396 | 267 | 409 | 239 | 484 | +103 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 192.861 kr. i 2021 til 386.495 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 193 | 199 | 288 | 109 | 386 | +254 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 203.593 kr. i 2021 til 97.306 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 204 | 68 | 121 | 129 | 97 | −25 % | |
| Passiver i alt | 396 | 267 | 409 | 239 | 484 | +103 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev