Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Knud Den Stores Vej 94, 4000 Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,5 | 2,8 | 1,5 | 2,3 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -17,7 % | 1,9 % | -2,3 % | 0,8 % | 19,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 707 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 88 % | 88,4 % | 88,1 % | 88,2 % | 84,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -20,1 % | 2,1 % | -2,7 % | 0,9 % | 23,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -145.485 kr. | 174.687 kr. | -48.697 kr. | 141.531 kr. | 171.364 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 88 % | 88,4 % | 88,1 % | 88,2 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12 % | 11,6 % | 11,9 % | 11,8 % | 15,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 220,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 84.177 kr. i 2021 til 171.364 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 175 | 182 | 142 | 171 | +21 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 100.993 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 0 | 61 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -207.370 kr. i 2021 til 109.479 kr. i 2025 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -207 | 113 | -111 | 80 | 109 | +37 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -940.389 kr. i 2021 til 1.169.800 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -940 | 67 | -136 | 70 | 1.170 | +1577 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -940.389 kr. i 2021 til 1.067.131 kr. i 2025 (+213 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -940 | 95 | -107 | 34 | 1.067 | +3081 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.250 | 2.188 | 2.126 | 2.064 | 2.002 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | 40 | 1.030 | +2474 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.250 | 2.188 | 2.126 | 2.104 | 3.032 | +44 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.061.850 kr. i 2021 til 747.998 kr. i 2025 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.062 | 2.771 | 2.369 | 2.047 | 748 | −63 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.072 | 2.798 | 2.426 | 2.265 | 2.394 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 5.321 | 4.986 | 4.552 | 4.369 | 5.425 | +24 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.684.875 kr. i 2021 til 4.602.844 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.685 | 4.406 | 4.010 | 3.855 | 4.603 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 561.772 kr. i 2021 til 401.688 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 562 | 522 | 483 | 483 | 402 | −17 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 74.731 kr. i 2021 til 338.561 kr. i 2025 (+353 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 75 | 57 | 59 | 31 | 339 | +1001 % | |
| Passiver i alt | 5.321 | 4.986 | 4.552 | 4.369 | 5.425 | +24 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde