Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Trekronergade 1A, 2500 Valby · Tandlægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,2 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 38,1 % | 42,2 % | 37,6 % | 39,3 % | 36,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,4 % | 93,4 % | 93,6 % | 96,5 % | 96 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,2 % | 45,2 % | 40,2 % | 40,7 % | 38 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 784.582 kr. | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,4 % | 93,4 % | 93,6 % | 96,5 % | 96 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,6 % | 6,6 % | 6,4 % | 3,5 % | 4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 512,8 % | 457,1 % | 449,6 % | >999 % | 468,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.434.465 kr. i 2021 til 1.805.362 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.434 | 1.565 | 1.405 | 1.594 | 1.805 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 649.883 kr. i 2021 til 696.383 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 650 | 423 | 398 | 497 | 696 | +40 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 784.582 kr. i 2021 til 1.108.979 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 785 | 1.142 | 1.007 | 1.097 | 1.109 | +1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 780.799 kr. i 2021 til 1.109.179 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 781 | 1.138 | 1.008 | 1.101 | 1.109 | +1 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 609.023 kr. i 2021 til 865.160 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | 888 | 785 | 858 | 865 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 205 | 205 | 205 | 205 | 205 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 622.983 kr. i 2021 til 438.804 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 623 | 633 | 602 | 881 | 439 | −50 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.394 | 1.899 | 1.880 | 1.981 | 2.163 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 1.600 | 2.105 | 2.085 | 2.187 | 2.368 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.478.147 kr. i 2021 til 2.274.522 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.478 | 1.966 | 1.951 | 2.109 | 2.275 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 121.486 kr. i 2021 til 93.577 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | 139 | 134 | 77 | 94 | +21 % | |
| Passiver i alt | 1.600 | 2.105 | 2.085 | 2.187 | 2.368 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København