Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Springdamvej 11, 2820 Gentofte · Tandlægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0 | 0 | 0 | -0,2 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -9,3 % | 19,7 % | 21,2 % | 34,5 % | -207,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 313,1 % | 40,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 13,7 % | 34,2 % | 50,5 % | 63,9 % | -147,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -68,2 % | 57,4 % | 41,9 % | 54 % | 140,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -54.259 kr. | 468.766 kr. | 216.764 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,7 % | 34,2 % | 50,5 % | 63,9 % | -147,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,3 % | 65,8 % | 49,5 % | 36,1 % | 247,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 146,5 % | 26,8 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2021 til -478.637 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | -283 | -479 | −69 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 805.021 kr. i 2021 til 1.169.000 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 805 | 735 | 978 | 1.143 | 1.169 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -110.546 kr. i 2021 til -1.647.637 kr. i 2025 (−1390 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -111 | 345 | 76 | – | -1.648 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -129.200 kr. i 2021 til -518.941 kr. i 2025 (−302 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -129 | 318 | 59 | 147 | -519 | −453 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -91.198 kr. i 2021 til -431.442 kr. i 2025 (−373 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -91 | 181 | 90 | 147 | -431 | −394 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 724 | 600 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 724 | 600 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 63 | 63 | 63 | 63 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 137.584 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 196 | 199 | 138 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 253 | 318 | 426 | 425 | 207 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 977 | 918 | 426 | 425 | 207 | −51 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 133.802 kr. i 2021 til -306.442 kr. i 2025 (−329 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 134 | 314 | 215 | 272 | -306 | −213 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 135.718 kr. i 2024 til 513.925 kr. i 2025 (+279 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 136 | 514 | +279 % | |
| Passiver i alt | 977 | 918 | 426 | 425 | 207 | −51 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte