Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Amtmandsstien 16, 4700 Næstved · Tandlægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 5,5 | 2 | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 3,6 % | -4,8 % | -0,9 % | -6,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 185,1 % | 107,6 % | 138,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 52,5 % | 46,4 % | 42,1 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,9 % | -10,2 % | -2,2 % | -6,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 128.388 kr. | 45.903 kr. | 23.880 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52,5 % | 46,4 % | 42,1 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 47,5 % | 53,6 % | 57,9 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 22,3 % | 8,6 % | 138,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 128.388 kr. i 2021 til -64.398 kr. i 2024 (−150 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 128 | 46 | 57 | -64 | −212 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 105.131 kr. i 2021 til -64.398 kr. i 2024 (−161 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 105 | 23 | 24 | -64 | −370 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 128.557 kr. i 2021 til -116.434 kr. i 2022 (−191 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | -116 | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 93.891 kr. i 2021 til -56.037 kr. i 2024 (−160 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 94 | -116 | -22 | -56 | −155 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.907 | 1.884 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 463 | 478 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.907 | 1.884 | 463 | 478 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 84.213 kr. i 2021 til 353.991 kr. i 2024 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 45 | 1.898 | 354 | −81 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 700 | 567 | 1.907 | 364 | −81 % | |
| Aktiver i alt | 2.607 | 2.451 | 2.370 | 843 | −64 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.367.444 kr. i 2021 til 818.763 kr. i 2024 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.367 | 1.137 | 997 | 819 | −18 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 861.214 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 861 | 787 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 378.349 kr. i 2021 til 23.807 kr. i 2024 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 378 | 527 | 1.374 | 24 | −98 % | |
| Passiver i alt | 2.607 | 2.451 | 2.370 | 843 | −64 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Næstved — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Næstved