Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Mortonsvej 38, 2800 Kongens Lyngby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,2 | -0,1 | -0,2 | -0,3 | -0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 4,5 % | -3,9 % | 6,2 % | 0,7 % | -8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,2 % | 99 % | 99,7 % | 97,6 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 4,6 % | -3,9 % | 6,2 % | 0,7 % | -8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -203.517 kr. | -141.686 kr. | -169.435 kr. | -287.389 kr. | -1.784.547 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,2 % | 99 % | 99,7 % | 97,6 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,8 % | 1 % | 0,3 % | 2,4 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 198,3 % | 181,4 % | 784,2 % | 59,5 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -203.517 kr. i 2021 til -193.059 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -204 | -142 | -169 | -287 | -193 | +33 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.144.543 kr. i 2021 til -2.855.554 kr. i 2025 (−149 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.145 | -1.173 | -1.200 | -1.318 | -2.856 | −117 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.869.707 kr. i 2021 til -2.402.949 kr. i 2025 (−229 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.870 | -1.392 | 2.398 | 550 | -2.403 | −537 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.362.885 kr. i 2021 til -1.987.943 kr. i 2025 (−246 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.363 | -1.117 | 1.856 | 202 | -1.988 | −1085 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.422 | 1.408 | 1.394 | 1.379 | 1.365 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.123 | 8.897 | 8.322 | 7.443 | 7.093 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.545 | 10.305 | 9.716 | 8.822 | 8.458 | −4 % | |
| Varebeholdninger | 648 | 648 | 648 | 518 | 518 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 488.947 kr. i 2021 til 199.770 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 489 | 494 | 640 | 405 | 200 | −51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20.491 | 18.340 | 20.195 | 19.789 | 16.495 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 30.036 | 28.645 | 29.910 | 28.611 | 24.953 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 29.789.559 kr. i 2021 til 24.942.566 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29.790 | 28.373 | 29.829 | 27.931 | 24.943 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 246.570 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 247 | 272 | 82 | 681 | 10 | −99 % | |
| Passiver i alt | 30.036 | 28.645 | 29.910 | 28.611 | 24.953 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk