God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ådalen 24, 6600 Vejen · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 23,6 | 27,6 | 28,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 10,3 % | 12,2 % | 12,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 8,5 % | 10,1 % | 21,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 55,7 % | 58,1 % | 57,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 18,5 % | 21 % | 21,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.592.071 kr. | 1.862.200 kr. | 1.902.720 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 55,7 % | 58,1 % | 57,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 44,3 % | 41,9 % | 42,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 7,1 % | 10 % | 21,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.708.029 kr. i 2021 til 1.902.720 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.708 | 1.796 | 1.592 | 1.862 | 1.903 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.640.469 kr. i 2021 til 1.835.160 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.640 | 1.729 | 1.525 | 1.795 | 1.835 | +2 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.586.830 kr. i 2021 til 1.771.672 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.587 | 1.675 | 1.454 | 1.719 | 1.772 | +3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.235.606 kr. i 2021 til 1.381.097 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.236 | 1.305 | 1.132 | 1.338 | 1.381 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10.846 | 10.817 | 10.819 | 10.751 | 10.684 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.846 | 10.817 | 10.819 | 10.751 | 10.684 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 201.860 kr. i 2021 til 487.811 kr. i 2025 (+142 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 613 | 157 | 208 | 488 | +134 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 221 | 615 | 189 | 210 | 491 | +134 % | |
| Aktiver i alt | 11.067 | 11.432 | 11.008 | 10.962 | 11.174 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.189.684 kr. i 2021 til 6.445.715 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.190 | 6.295 | 6.126 | 6.365 | 6.446 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.304.823 kr. i 2021 til 643.813 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.305 | 1.056 | 812 | 681 | 644 | −5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.709.102 kr. i 2021 til 2.273.818 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.709 | 2.230 | 2.230 | 2.090 | 2.274 | +9 % | |
| Passiver i alt | 11.067 | 11.432 | 11.008 | 10.962 | 11.174 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejen — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.