God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Selsbjergvej 20, 7120 Vejle Øst · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -0,2 | 1,1 | -0,5 | -0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -17,4 % | 5,1 % | 36,9 % | -8,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 16,6 % | 86,1 % | 99,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 44,2 % | 40,1 % | 56,3 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -39,4 % | 12,7 % | 65,6 % | -8,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -1.145.512 kr. | 190.164 kr. | -1.206.028 kr. | -1.900.995 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 44,2 % | 40,1 % | 56,3 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 55,8 % | 59,9 % | 43,7 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,8 % | 2,9 % | 0,6 % | 20,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -227.204 kr. i 2021 til -494.046 kr. i 2025 (−117 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -227 | -191 | 1.104 | -408 | -494 | −21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 895.105 kr. i 2021 til 1.406.949 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 895 | 954 | 914 | 798 | 1.407 | +76 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.186.309 kr. i 2021 til -1.972.037 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1.186 | -1.210 | 126 | -1.243 | -1.972 | −59 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 9.325.290 kr. i 2021 til -2.138.104 kr. i 2025 (−123 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.325 | -2.772 | -13 | 14.995 | -2.138 | −114 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 8.666.608 kr. i 2021 til -1.883.003 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.667 | -2.759 | 1.017 | 15.280 | -1.883 | −112 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 165 | 101 | 37 | 0 | 549 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.747 | 15.513 | 17.735 | 23.442 | 3.256 | −86 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 15.912 | 15.615 | 17.773 | 23.442 | 3.805 | −84 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 279.239 kr. i 2021 til 33.510 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 108 | 75 | 108 | 34 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 718 | 204 | 2.208 | 17.913 | 17.764 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 16.630 | 15.819 | 19.980 | 41.355 | 21.570 | −48 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.753.916 kr. i 2021 til 21.409.020 kr. i 2025 (+119 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.754 | 6.995 | 8.012 | 23.292 | 21.409 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.777.764 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.778 | 7.594 | 9.403 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 97.960 kr. i 2021 til 160.483 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 98 | 1.229 | 2.565 | 18.063 | 160 | −99 % | |
| Passiver i alt | 16.630 | 15.819 | 19.980 | 41.355 | 21.570 | −48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.